35. DPPR na Jasnej Górze

26 SIERPNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

We wtorek 24 sierpnia Pielgrzymi 35. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Rodzin dotarli do duchowej stolicy Polski. Na ostatnim etapie wędrówki do pątników dołączył bp Andrzej F. Dziuba, która wprowadził ich przed tron Pani z Bliznami w kaplicy Cudownego Obrazu. O godz. 19 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem metropolity łódzkiego dla całej archidiecezji.

Tego dnia na Jasną Górę po 4 dniach wędrówki dotarła także 96. Piesza Pielgrzymka Łódzka, w której pielgrzymował pasterz archidiecezji łódzkiej (do której należy diecezja łowicka) abp Grzegorz Ryś. Arcybiskup przewodniczył Mszy św. wieczornej na wałach jasnogórskich. Z abp. Rysiem i bp. Dziubą modlili się także bp Marek Marczak z Łodzi i pochodzący z diecezji łowickiej bp Andrzej Przybylski.

Po Eucharystii pielgrzymi udali się do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie o 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Archiwum 35. DPPR

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl