Wakacyjne kolegium

2 SIERPNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W „Dobrym Miejscu” – Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach – odbyło się spotkanie Kolegium Ruchu Formacyjnego Małżeństw Ekip Notre Dame – SuperRegion Europa Środkowa.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele diecezji łowickiej – Barbara i Krzysztof Stasiakowie z Kutna, para odpowiedzialna za sektor kujawski obejmujący teren diecezji łowickiej, oraz ks. Robert Awerjanow, doradca pary sektora kujawskiego i doradca 2 ekip kutnowskich. Sektor kujawski tworzy 14 ekip małżeńskich i kilka małżeństw w przygotowaniu zwanym pilotażem. Na terenie diecezji łowickiej funkcjonuje 5 ekip: dwie w Kutnie i po jednej w Łęczycy, Brochowie, Rdutowie.

Wakacyjne kolegium, czyli spotkanie wszystkich odpowiedzialnych za ruch małżeństw z Polski wraz z doradcami duchowymi, było czasem podsumowania mijającego roku formacyjnego, przyjrzeniem się kondycji ekip, sektorów i regionów.

Uczestnicy zostali zapoznani także z tematem i materiałami na kolejny rok formacyjny, który rozpocznie się już we wrześniu. W diecezji łowickiej nastąpi to w parafii św. Andrzeja w Łęczycy.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum Renaty i Tomasza Matczaków