Wręczenie dekretów neoprezbiterom – zmiany personalne

23 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 11:00 w budynku kurii diecezjalnej łowickiej bp ordynariusz wręczył trzem neoprezbiterom (ks. Adamowi Łukaszewiczowi, ks. Arturowi Kosiorkowi, ks. Hubertowi Siepertowi) dekrety powołujące ich do posługi w parafiach.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, którą poprowadził wikariusz generalny ks. prał. Wiesław Wronka. Po krótkim wstępie bp Andrzej F. Dziuba wraz z kanclerzem kurii – ks. prał. Stanisławem Plichtą – wręczyli dekrety nominacyjne do parafii w Makowie, Krośniewicach i Nowym Mieście.

W dalszej części bp Wojciech Osial i prał. Wiesław Wronka przekazali neoprezbiterom podstawowe informacje o współpracy z kurią i obowiązkach wikariusza. Następnie swoje słowo skierował do nowo nominowanych wikariuszy bp Dziuba, prosząc, by brali przykład z dobrych i świętych kapłanów, oraz zapewnił o swojej gotowości do pomocy.

Na koniec odmówiono modlitwę, którą poprowadził ks. Artur Kosiorek.

Wraz z wręczeniem dekretów ukazały się zmiany personalne, dostępne w załączniku pod zdjęciami.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński

Pliki do pobrania: