Uroczystość 3 maja w Łowiczu

4 MAJA 2021
Krzysztof Zwoliński

Z powodu panującej pandemii skromniej niż w latach ubiegłych przebiegały na terenie diecezji uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Eucharystią odprawioną w katedrze łowickiej rozpoczęły się obchody uroczystości NMP Królowej Polski i Święta Narodowego 3 maja w Łowiczu. Uczestnicy liturgii przed bazyliką katedralną otrzymywali od włodarzy biało-czerwone wstążki i płytę z utworem „Witaj, majowa Jutrzenko” w wykonaniu kapeli Szymona Mońki. Mszy św. koncelebrowanej w intencji ojczyzny przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Z ordynariuszem modlili się także: ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej, oraz biskupi kapelan ks. Andrzej Sylwanowicz. W Eucharystii uczestniczyły władze miejskie i powiatowe, a także siostry zakonne i wierni.

Na wstępie Eucharystii bp Dziuba zachęcał wiernych do dziękczynienia Bogu. – Prośmy za wstawiennictwem Matki i Królowej, aby Jej macierzyński dar dla Polski nadal był przez nas odczuwany, przeżywany w głębi wiary i wydawał swoje owoce, zwiastując orędzie pokoju, sprawiedliwości, miłości wzajemnej, a przede wszystkim orędzie przebaczenia – mówił bp Dziuba.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.