Zostały wręczone Medale In Caritate Servire Caritas Polska

12 KWIETNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie odbyła się uroczysta Eucharystia, podczas której zostały wręczone Medale In Caritate Servire. Za wieloletnią służbę złotym medalem przez Caritas Polska została uhonorowana Pani Władysława Paluch. Srebrny medal otrzymał Ks. Piotr Krzyszkowski Prezes Zarządu Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej i Dyrektor Radia Victoria, natomiast brązowym medalem wyróżniony został Ks. Adam Bednarczyk Proboszcz w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

Więcej o wydarzeniu na stronie: radiovictoria.pl

Pani Władysława Paluch działa w żyrardowskim oddziale „Caritas” od 1985 roku. Najpierw jako wolontariuszka, a później przełożona Parafialnego oddziału „Caritas” bierze aktywny udział w akcjach charytatywnych.

Przez całą swoją 36-letnią posługę zajmowała się m.in: prowadzeniem kartoteki beneficjentów, wydawaniem żywności, porządkowaniem i wydawaniem odzieży, organizacją wigilii dla ubogich, wydawaniem posiłków dla kilkudziesięciu osób, przygotowywaniem paczek żywnościowych dla dzieci i dorosłych na święta Bożego narodzenia i Wielkanocy.

Od początku swojej działalności Pani Władysława Paluch współpracuje z kolejnymi proboszczami i wikariuszami parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Pomimo tak długiej i wyczerpującej pracy Pani Władysława nadal z radością i satysfakcją pomaga najbardziej potrzebującym.

Zdjęcia: radiovictoria.pl