Ojcze Franciszku, dziękujemy!

26 MARCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Ruch Światło-Życie diecezji łowickiej na różne sposoby uczcił 100. rocznicę urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Moderator diecezjalny ks. Sylwester Bernat zawierzył dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła w Rybniku. W Rawie Mazowieckiej odbyła się Msza św., podczas której dziękowano Bogu za ks. Blachnickiego.

la wielu diecezjan 24 marca był ważną datą. Tego dnia 100 lat temu przyszedł na świat Franciszek Blachnicki. Późniejszy kapłan, który zmienił polski Kościół, stał się wzorem i wychowawcą pokoleń Polaków i jest nim do dziś.

Ks. Sylwester Bernat, moderator Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej, tego dnia modlił się w Rybniku, w parafii, w której ochrzczony został ks. Blachnicki. Przy chrzcielnicy zawierzył całą łowicką wspólnotę – dzieci, młodzież, małżeństwa Domowego Kościoła, a także kapłanów, moderatorów i zgromadzenia zakonne zaangażowane w Ruch.

Także w diecezji wierni uczcili 100. rocznicę urodzin ks. Blachnickiego. W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej na wieczornej Eucharystii zgromadziły się duchowe dzieci Ks. Blachnickiego, czyli wspólnoty Domowego Kościoła.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.