Jaktorów. Rozpoczęcie Roku Rodziny

22 MARCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość św. Józefa w Kościele katolickim rozpoczął się Rok Rodziny „Amoris laetitia”. W parafii pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie bp Andrzej F. Dziuba zainaugurował rok uwagi, troski, wzrastania i miłości w rodzinach diecezji łowickiej.

To jedyna parafia w naszym regionie, która nosi wezwanie Świętej Rodziny. – Życzeniem hrabiego Jakuba Potockiego – fundatora terenu pod kościół w Jaktorowie – było, aby nowo powstająca parafia nosiła wezwanie Świętej Rodziny. Chciał, by to Ona patronowała rodzinom naszej parafii i była dla nich wzorem. W podążaniu Jej śladami umacnia nas modlitwa przed Jej ikoną umieszczoną w prezbiterium – mówi ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii.

19 marca całe rodziny uczestniczyły w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Dziuby. Nielicznie, z racji obostrzeń sanitarnych, w świątyni, ale licznie we własnych domach, przy rodzinnym stole za pomocą transmisji internetowej.

W słowach bp Dziuba wiele uwagi poświęcił św. Józefowi. – Józef, biorąc do siebie Maryję z poczętym Jezusem, utworzył rodzinę. Z pewnością wszystkie rodziny, które rozpoczynają swoją drogę życia, jak ufamy, są szczere, oddane miłości, choć trudny życia czasami okazują się w ludzkim przekonaniu nie do pokonania, ale wydaje się, że Abraham pokonał w wierze brak potomstwa, Dawid – pomimo swojej śmierci – trwa w potomkach, Józef w Jezusie i Maryi trwa w wielkim darze rodziny – mówił bp Dziuba.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.