Święty Józef w centrum

10 MARCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Dziś rozpoczynamy nowennę do Świętego Józefa. Do 19 marca w parafiach, wspólnotach i domach będzie trwać modlitwa do ziemskiego Ojca Jezusa.

Trwamy w roku Świętego Józefa. Tym szczególniej wierni diecezji przygotowują się do uroczystości ku Jego czci, która przypada 19 marca.

Parafia św. Józefa Oblubieńca w Skierniewicach – Rawce na świętego patrona „stawia” już od dawna. Teraz parafia zaprasza szczególnie mężczyzn na rekolekcje ewangelizacyjne „Mężczyzna na Bożą miarę”, które 19 i 20 marca poprowadzi o. Tomasz Nowak OP.

Ks. Rafał Babicki proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach zaprasza szczególnie mężczyzn do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Ponadto bp Andrzej F. Dziuba wyznaczył kościoły stacyjne w diecezji, w których w roku Świętego Józefa można uzyskać odpusty zupełne podczas pielgrzymek, biorąc tam udział we Mszy świętej lub dowolnym nabożeństwie lub modląc się tam prywatnie, uwzględniając modlitwy przepisane przez Stolicę Apostolską.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Pinterest ATX Catholic