Łowicz. Posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego

12 LUTEGO 2021
Krzysztof Zwoliński

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Obradom po raz pierwszy przewodził nowy przewodniczący bp Wojciech Osial. Było to pierwsze spotkanie w odnowionym składzie.

Obradujący w Łowiczu spotkanie rozpoczęli wspólną modlitwą, którą poprowadził bp Osial. Wśród tematów, nad którymi 10 lutego pochylała się komisja, były zagadnienia dotyczące nauki religii w szkole i nauczania w czasie pandemii.

Podczas obrad podjęto też kwestię Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbędzie się w Poznaniu. Odbyły się wybory, wiceprzewodniczącym komisji został ks. bp. Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, natomiast na sekretarza wybrano ks. dr. Tomasz Kopiczko z diecezji ełckiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.