VIII DDK – O samotności inaczej

3 LUTEGO 2021
Krzysztof Zwoliński

Zgodnie z tradycją, także w tym roku w ramach akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” pragniemy zaprosić wszystkie panie na VIII Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem kobietą – Lubię to! – O samotności inaczej”. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nasze spotkanie odbędzie się online.

Na 8. już edycję DDK zapraszamy was wszystkie 6 marca. Nasze spotkanie, zgodnie z tradycją, rozpoczniemy w kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach uroczystą Mszą św. o godz. 9. Eucharystii będzie przewodniczył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. W liturgii, ze względu na limity osób, wezmą udział tylko nieliczne reprezentantki różnych parafii diecezji.

Jak już wspomnieliśmy, tematem tegorocznych rozważań będzie zagadnienie samotności. W czasie, w którym stała się ona udziałem wielu osób, chcemy się nad nią pochylić, zastanowić się, czym ona jest, jak sobie z nią radzić, w jaki sposób budować więzi z innymi, z Bogiem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Albert Wasilewski