Koniec roku w katedrze i parafiach

4 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W wieczór sylwestrowy biskup Wojciech Osial dziękował w katedrze łowickiej za dobro minionego roku, przepraszał za zło i prosił Boga o błogosławieństwo dla diecezjan. Msze św. i nabożeństwa odprawiano także w parafiach.

Ostatniego dnia 2020 roku z biskupem Mszę św. sprawowali proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek, ks. Bogdan Skóra i ks.  Łukasz Gawrzydek. Podczas Mszy św. coroczne sprawozdanie złożył ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej.

Eucharystia zakończyła się nabożeństwem przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem, podczas którego bp Wojciech Osial, a za nim wszyscy zebrani w kościele, dziękowali Bogu za miniony rok.

Wcześniej, w godzinę miłosierdzia podobne nabożeństwo dziękczynno- pokutno-błagalne zostało odprawione w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Przewodniczył mu proboszcz parafii ks. Rafał Babicki. Z kapłanem modlili się także ks. Mirosław Kurek i ks. Rafał Woronowski. W kaplicy nie zabrakło lektorów, ministrantów i wiernych, wśród których byli członkowie Kół Żywego Różańca.

Modlitwy i nabożeństwa odprawiano w większości parafii w diecezji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.