Mamo Ireno, czy ty wiesz, że twój syn przyniósł mi Chrystusa?

19 PAźDZIERNIKA 2020
Krzysztof Zwoliński

W środę 14 października w Rawie Mazowieckiej odbył się pogrzeb o. Leszka Niewiadomskiego, diecezjalnego pustelnika łowickiego.

Dzień wcześniej w intencji zmarłego kapłana modlono się podczas wieczornego Różańca w kaplicy domu pogrzebowego przy cmentarzu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej od modlitwy różańcowej. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, zaś homilię wygłosił bp Wojciech Osial, kursowy kolega zmarłego pustelnika. W ostatniej drodze kapłana uczestniczyli rodzina, rzesza kapłanów, siostry zakonne, dziewice i wdowy konsekrowane, a także osoby, dla których kapłan był ojcem duchowym, przewodnikiem.

Biskup Osial w homilii podkreślał, że życie o. Leszka dla jednych było życiem człowieka świętego, dla innych – życiem niezrozumiałym. Z miłości do Boga wyrzekł się wszystkiego.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.