XXV ŁPPM już w drodze

6 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W czwartek po Mszy św. odprawionej w bazylice katedralnej w Łowiczu na pielgrzymi szlak wyruszyła jubileuszowa 25. Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżową na Jasną Górę.

Mimo jubileuszu 25-lecia pielgrzymki, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa na pątniczy szlak wyruszyli jedynie księża i przedstawiciele pielgrzymkowych służb. Świeccy pielgrzymi zostali zaproszeni do pielgrzymowania duchowego i dołączania do pielgrzymów podczas Mszy św. i Apeli Jasnogórskich w kościołach.

Podobnie jak w roku ubiegłych, przewodnikiem ŁPPM jest ks. Tomasz Stępniak, który zachęcał wiernych do składania swoich intencji poprzez facebookową stronę pielgrzymki. Podczas drogi pątnicy słuchać będą konferencji przygotowanych przez ks. Bogusława Kowalskiego.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”