Spotkanie diakonii wyzwolenia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej

3 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

Po raz pierwszy spotkanie odbyła diecezjalna wspólnota wyzwolenia Ruchu Światło-Życie. Jak działać w diakonii, prowadzić i głosić Chrystusa swoją postawą wstrzemięźliwości od alkoholu – mówił o. Marian Piwko CP, który osobiście współpracował z ks. Franciszkiem Blachnickim.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się pierwsze spotkanie diakonii wyzwolenia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej. Na spotkanie przyjechało 35 osób z różnych stron diecezji, które poprzez formację, warsztaty, a przede wszystkim przez świadectwo swojego życia i modlitwę chcą głosić Chrystusa i pokazywać piękno życia we wstrzemięźliwości od alkoholu.

Diakonię prowadzi ks. Zbigniew Kaliński, który przy współpracy z innymi kapłanami, parą diecezjalną, moderatorami świeckimi Magdaleną i Mariuszem Muchą oraz członkami wspólnoty chce propagować życie we wstrzemięźliwości od alkoholu, pomagać osobom uzależnionym i zachęcać do podjęcia modlitwy za wszystkich, którzy zmagają się z nałogiem.

Pierwsze spotkanie swoją obecnością, świadectwem i radami wspomógł o. Marian Piwko CR, który przez wiele lat pracował, służył i przyjaźnił się z ks. Franciszkiem Blachnickim.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.