Zaproszenie na 50 – lecie Kursu Lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej

ks. Kamil Goc

na 50 – lecie Kursu Lektorskiego

w Archidiecezji Warszawskiej

W dniu 19 października 2019 roku w Świątyni Opatrzności Bożej przeżywać będziemy Jubileusz 50 – lecia Kursu Lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej i promocję nowych lektorów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich promowanych przez te lata lektorów do udziału w dziękczynieniu Panu Bogu za to Wielkie Dzieło, jakiego dokonał pośród wiernych ówczesnej i obecnej Archidiecezji Warszawskiej. (Dawniej, przed podziałem diecezji, w tym kursie uczestniczyli świeccy i obecnie księża, należący dzisiaj do diecezji warszawsko praskiej i łowickiej).

Program uroczystości:

10.00 – zawiązanie wspólnoty i konferencja Ks. prałata Walentego Królaka

11.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna po przewodnictwem Ks. Kazimierza Kardynała Nycza Metropolity Warszawskiego

Księży i lektorów prosimy o zabranie alb. Księży zapraszamy do udziału w koncelebrze.

Prosimy księży Proboszczów o poinformowanie Służby Liturgicznej Ołtarza (szczególnie promowanych Lektorów) i dołączenie informacji (w miarę możliwości) do ogłoszeń parafialnych o tym wydarzeniu.

Ks. Łukasz Przybylski

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej