„Polska pod Krzyżem” – Włocławek, 14 września 2019 r.

10 WRZEśNIA 2019
E. K.

Po „Wielkiej Pokucie” i „Różańcu do granic” jest to kolejna inicjatywa świeckich katolików , którzy są zatroskani o losy Ojczyzny i Kościoła w zmieniających się burzliwych czasach. Wydarzenie to jest organizowane w ścisłej współpracy z pasterzami Kościoła. Miejscem tegorocznego spotkania będzie Włocławek, stolica diecezji w której podczas II wojny światowej zginęła największa liczba kapłanów i gdzie na dnie tamy na Wiśle w 1984 r. znaleziono zwłoki bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tama w sposób symboliczny ma chronić przed powodzią. Dziś zagraża nam powódź niewiary, braku nadziei, grzechu.  Dla ludzi wierzących znakiem zwycięstwa jest Krzyż Chrystusa, dlatego zachęcamy do zapoznania się z programem i uczestniczenia w tym wartościowym wydarzeniu duszpasterskim.

Stańmy razem pod Krzyżem

Szczegółowe informacje i Program: www.polskapodkrzyzem.pl