Konsekracja wdowy

9 WRZEśNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

W katedrze łowickiej odbyła się konsekracja wdowy. Swoje śluby złożyła Bożena Brych z parafii pod wezwaniem św. o Pio w Mszczonowie.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp. Andrzej F. Dziuba. Z ordynariuszem Mszę św. koncelebrowali: bp Wojciech Osial, ks. Adam Domański, pod kierunkiem, którego wdowa przechodziła formację przygotowawczą, ks. Tadeusz Przybylski, dziekan mszczonowski, ks. Sławomir Tulin, proboszcz parafii św. o. Pio, z której pochodzi wdowa oraz kilku zaprzyjaźnionych kapłanów. Niezwykła uroczystość zgromadziła w katedrze rodzinę i przyjaciół wdowy, kapłanów, a także wdowy i dziewice konsekrowane.

W diecezji łowickiej była to trzecia konsekracja wdów. Stan dziewic i wdów konsekrowanych to tzw. indywidualne formy życia konsekrowanego, które znane były już starożytności chrześcijańskiej. Oprócz wdów i dziewic należą do nich jeszcze pustelnicy i pustelnice.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego” .