XXIV ŁPPM – dzień VIII

19 SIERPNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa powoli dobiega końca. Przed pielgrzymami niecałe 40 km, które przemierzą przez dwa dni. Dziś na szlaku wszyscy pamiętają szczególnie o ojcu duchownym pielgrzymki. Ksiądz Dionizy Mróz SDB obchodzi 25-lecie kapłaństwa.

Msza św. odbyła się przy kościele w Zawadzie. Świątynia od lat zachwyca pielgrzymów mozaiką Matki Bożej Jasnogórskiej, który znajduje się na zewnątrz świątyni. Patrząc w Jej oczy, niemal jednocześnie patrzą na ołtarz i Jej Syna.

Eucharystii przewodniczył ksiądz jubilat, zaś homilię wygłosił ks. Rafał Babicki, przewodnik grupy fioletowej i honorowy przewodnik ŁPPM. W kazaniu nawiązał do ks. Dionizego, wskazując go jako wzór kapłana, przyjaciela rodzin i młodzieży, dobrego spowiednika i człowieka o wielkim sercu, który swoim życiem głosi Chrystusa. W prezencie od wspólnoty ŁPPM o. Dionizy otrzymał kask i rękawice motocyklowe, które przydadzą się w chwilach odpoczynku, które salezjanin spędza na motocyklu.

Relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Gorożankin