XXIV ŁPPM – dzień I

7 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

Uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bp. Andrzeja F. Dziuby rozpoczęła się XXIV Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi wędrują pod hasłem „Bóg jest Miłością”. Jest to nawiązanie do 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łowiczu.

Pątnicy na szlak wyruszyli w 10 grupach: białej, biało – żółtej, błękitnej, brązowej, cytrynowej, czerwonej, granatowej, fioletowej, pomarańczowej i zielonej. Blisko 800 osób każdego dnia będzie uczestniczyć w Eucharystii, modlić się Różańcem i Koronką do Miłosierdzia Bożego a także słuchać konferencji wygłoszonych przez o. Piotra Szczepańskiego OFM Conv.

Pierwszego dnia pątnicy zostali podjęci na noclegu w Makowie. Parafianie na czele z proboszczem parafii ks. Sławomirem Wasilewskim, wikariuszem ks. Jakubem Zakrzewskim i wójtem gminy Maków Jerzym Stankiewiczem z wielką radością i otwartością serc przyjęli pielgrzymów.

Tradycyjnie przy muszli koncertowej wspólnota ŁPPM zgromadziła się na „Wieczorze radości”, podczas którego nie zabrakło tańca, śpiewu, konkursów wiedzy o pielgrzymce a także wspólnych rozmów i integracji.

W tym roku podczas spotkania wolontariusze Fundacji DKMS zachęcali do rejestracji do bazy dawców szpiku. Bezpłatnej i bezbolesnej rejestracji dokonało 49 osób. Wieczór zakończył się modlitwą i Apelem Jasnogórskim poprowadzonym przez grupę Białą. Na spokojną noc wszystkim błogosławił ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba.