VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet: Jak się przygotować?

20 MAJA 2019
Janusz Szwarocki

Już za tydzień spotkamy się na VI Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet w Rawie Mazowieckiej. Nasze spotkanie rozpoczniemy w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podpowiadamy, jak przygotować się do tego wydarzenia, co zabrać ze sobą i czego spodziewać się na miejscu.

Otrzymujemy od pań wiele pytań w związku ze zbliżającą się Pielgrzymką Kobiet. By rozwiać wątpliwości i pomóc podjąć decyzję, czy wybrać się na spotkanie z Matką Pocieszenia, zamieszczamy kilka praktycznych rad.

W tym roku po raz pierwszy podczas pielgrzymki wyruszymy w drogę ulicami Rawy Mazowieckiej. Długość trasy, którą pokonamy, to niecałe 2 km. Odcinki między kościołami nie są długie i wymagające. Ulicami spokojnie przejdą także mamy z wózkami.

W związku z marszem, ale także piknikiem na zamku zachęcamy, by założyć wygodne buty i strój niekrępujący ruchów. Pamiętajmy jednak, że w trakcie spotkania będziemy w trzech rawskich świątyniach, dlatego strój powinien być również godny – zakryjmy ramiona i kolana.

Wiele czasu spędzimy na zewnątrz, w związku z tym zadbajmy o nakrycie głowy. Sugerując się prognozą pogody, warto mieć ze sobą także parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Mile widziane są także koc piknikowy lub karimata, lecz nie są obowiązkowe.

Nasze spotkanie rozpoczniemy od zaśpiewania Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Kazimierza Wielkiego 26.  Zabierzmy ze sobą książeczkę do nabożeństwa, przyda się także podczas Litanii Loretańskiej. W trakcie drogi będziemy modlić się Różańcem – niech i jego nie zabraknie w naszych kieszeniach.

Organizatorzy zapewniają toalety, posiłek, słodki poczęstunek, kawę i herbatę oraz opiekę medyczną na czas wydarzenia. Podczas pikniku będzie możliwość kupienia książek, poradników dla kobiet oraz wsparcia sióstr zmartwychwstanek z Mocarzewa, które zbierają pieniądze na budowę ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Panie, które chcą wyjechać z nami na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Włoch, będą mogły zapisać się tego dnia i wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Jeśli wśród naszych Czytelników pojawią się pytania, wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy na adres: lowicz@gosc.pl lub przez wiadomość na naszym profilu facebookowym http://www.facebook.com/gosclowicki/