Zawierzenie Ruchu Światło-Życie Diecezji Łowickiej Matce Najświętszej- Świadectwo

18 MARCA 2019
Janusz Szwarocki

W nocy z 15 na 16 marca prawie 300 osób należących do Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej polecało swoje rodziny i wspólnoty opiece Pani Jasnogórskiej.

Przed Cudownym Obrazem spotkaliśmy się wszyscy – nasz Pasterz biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej F Dziuba, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Sylwester Bernat, moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Zbigniew Kaliński, prawie dwudziestu kapłanów posługujących naszej wspólnocie, klerycy, zaprzyjaźnione siostry zakonne, młodzież Oazowa, Dzieci Boże i rodziny Domowego Kościoła na czele z parą diecezjalną Martą i Tomkiem Chadamikami.

Ten błogosławiony czas, pełen Ducha Świętego rozpoczęliśmy od Apelu Jasnogórskiego, który poprowadził nasz biskup Ordynariusz. W czasie Apelu przedstawiciele Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej uroczyście odczytali tekst zawierzenia oddając całą wspólnotę w ręce Najlepszej Matki i prosząc Ją o przewodnictwo i opiekę w drodze do świętości i do coraz pełniejszego poznawania Boga Żywego.

Po Apelu zostaliśmy z całonocnym czuwaniu. Najpierw ojciec Stanisław Jarosz mówił nam o Bożej miłości i ludzkim zniewoleniu. O grzechu i przebaczeniu, o tym, że na Bożą Miłość nie musimy zasługiwać, ale musimy się na nią otworzyć. Bóg chce i może nas wyprowadzić z każdego błota, z każdej głupoty, ale jest delikatny i cierpliwy, no i przede wszystkim jest TERAZ. Nasza przeszłość i nasza przyszłość to Jego TERAZ.

O północy uczestniczyliśmy we Mszy świętej koncelebrowanej której przewodniczył ksiądz Biskup Ordynariusz, a na jej koniec modliliśmy się o beatyfikację sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego.  Błogosławiony czas bliskiego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym który przyszedł i zamieszkał w naszych sercach!

Agapa – czas posiłku i spotkania z bratem ze wspólnoty. Pomimo późnej pory i wielu obowiązków tutaj również był z nami ksiądz biskup A.F. Dziuba. Wszyscy bardzo jesteśmy Mu wdzięczni za ojcowskie prowadzenie, ale i za tą zwykłą ludzką obecność.

Do rana był jeszcze czas na wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej, na modlitwę różańcową (w rozważaniach był z nami ksiądz Franciszek Blachnicki) i namiot spotkania, a na koniec odśpiewanie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Zmęczeni, ale bardzo umocnieni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Wróciliśmy do codzienności, jednak całkowicie pewni obecności Bożej Matki w naszych rodzinach i życiu.

Dziękujemy Maryi, że zechciała nas gościć na Jasnej Górze, dziękujemy wszystkim dzięki którym ta pielgrzymka mogła się odbyć. Dziękujemy Bogu za wspólnotę Ruchu Światło-Życie i wszystkich księży którzy są w niej razem z nami.

Autorzy:  Agnieszka Dukaczewska

Moderator Diecezjalny Ruchu Światło- Życie ks. Sylwester Bernat