Środa Popielcowa w Łowickiej Katedrze

6 MARCA 2019
Janusz Szwarocki

W Środę Popielcową wieczornej Eucharystii w katedrze przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

Razem z Ordynariuszem Eucharystię koncelebrowali bp pomocniczy Wojciech Osial, ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej i ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupa. W liturgii, podczas której miało miejsce posypanie głów popiołem uczestniczyła rzesza wiernych.

Biskup Andrzej w nawiązaniu do czytań mówił  „o przemianie serc, o przemianie człowieka aby Ten mógł w pełni wybrzmieć w swoim ziemskim pielgrzymowaniu jako Ten, który oddaje Bogu chwałę, darzy szacunkiem innych ludzi, obdarza roztropną troską stworzony świat, ale także szanuje siebie”. Powinniśmy żyć nadzieją stworzenia serca czystego, odnowionego, którym będziemy zdolni oglądać oblicze Boga. Właśnie te 40 dni powinno być czasem otwarcia serca na słuchanie głosu Pańskiego. Chrystus daje konkretne wskazówki dzięki którym możemy dokonywać przemiany: post, jałmużna, modlitwa.

Tekst i zdjęcia: Janusz Szwarocki