Panama w Rawie Mazowieckiej cz. 3

28 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

Druga część „Panamy w Rawie” odbyła się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie z młodymi na Eucharystii spotkał się bp Wojciech Osial. Z godziny na godzinę przybywa uczestników, nie tylko młodzi chcą przeżywać ŚDM.

Z Młodzieżowego Ośrodka Kultury do kościoła parafialnego młodzi przeszli w procesji ze świętymi. W dłoniach trzymali flagi ponad 60 różnych państw. Śpiewając, klaszcząc, a nawet tańcząc, prawie 300 osób przeszło ulicami Rawy Mazowieckiej. Opady śniegu nie przeszkodziły mieszkańcom w wyjściu z domów, wyglądaniu przez okna i dołączeniu do młodych.

W kościele na wszystkich czekał bp Wojciech Osial. Zanim jednak rozpoczęła się Eucharystia do zgromadzonych przesłanie audiowizualne skierował ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba, który przebywa w Panamie na wydarzeniach centralnych Światowych Dniach Młodzieży.

Centralny punkt spotkania – Eucharystia – zgromadziła rzeszę osób. Do młodych dołączyli parafianie i mieszkańcy Rawy, a także kapłani z różnych stron diecezji, którzy związani są z młodymi, ale także ideą ŚDM.

Biskup Wojciech Osial w niecodzienny sposób wygłosił homilię. – Nie będę mówił z ambony, bo chcę być bliżej was. Widzieć wasze twarze, poczuć się młodziej i być z wami w kontakcie – skomentował wyjście na środek kościoła biskup Osial. – Czytam ostatnio książkę o niesamowitej świętej – Małej Arabce. Jej historia zaskakuje mnie. Jak wielką potrzebę, pragnienie Jezusa było w tej małej dziewczynce. W jej czasach Komunię św. można było przyjąć wieku 12 lat. Ona gorliwie prosiła, by przyjąć Pana Jezusa już w wieku 9 lat. Każdego dnia, przy każdej spowiedzi prosiła, by przyjąć do serca Chrystusa. Przez pomyłkę proboszcza udało jej się. Dziś mam do was pytanie: jakie wy macie pragnienie Jezusa? – mówił kaznodzieja. – Przeżyjcie mocno Eucharystię, bądźcie myślami przy Jezusie. Musicie zapłonąć pragnieniem Miłości, by nieść Ją dalej (…). Weźcie się do duchowej roboty, działajcie, rozpalajcie serca swoje i innych na Bożą Miłość – dodał bp Wojciech Osial.

Na zakończenie Mszy św. każdy ze zgromadzonych otrzymał opaskę z napisem: „Nie bój się kochać i służyć” oraz dziesiątkę różańca misyjnego. Przed uczestnikami spotkania koncerty, rozmowy i mnóstwo radości w Duchu Światowych Dni Młodzieży.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl