Orszaki Trzech Króli w Diecezji Łowickiej

3 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

W niedzielę 6 stycznia po raz kolejny przejdą orszaki Trzech Króli. W diecezji łowickiej zaplanowano je w 11 miejscowościach.

Odbędą się w Brochowie, Głownie, Kutnie, Łęczycy, Łowiczu, Mąkolicach, Rawie Mazowieckiej, Sochaczewie, Szymanowie, Wiskitkach i Żyrardowie.

Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba po raz drugi z rzędu będzie uczestniczył w wydarzeniu w Żyrardowie. W porównaniu do poprzedniego roku orszak przejdzie zmienioną trasą. Rozpocznie się o 10.15 przed świątynią parafii salezjańskiej, następnie pochód przejdzie pod kościół św. Boromeusza, a potem uda się w stronę kościoła MB Pocieszenia. Tam o 12.00 będzie sprawowana Msza św.

Natomiast biskup pomocniczy Wojciech Osial, będzie przewodniczył Mszy św. o 10.00 w kościele MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Po Eucharystii korowód, podążający za gwiazdą i Mędrcami na koniach, przejdzie na Stary Rynek pod katedrę.

Kutnie orszak tradycyjnie wyruszy po Mszy św. o 11.30 w kościele św. Wawrzyńca. Pochód przejdzie na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Łęczycy orszak wyruszy po  Mszy św. o 12.00 w kościele św. Andrzeja, a zakończy się przy klasztorze ojców bernardynów.

Rawie Mazowieckiej uroczystości rozpoczną się na Sójczym Wzgórzu o 12.00 w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata od Mszy św. Ok. 13.30 orszak wyruszy do stajenki w centrum miasta.

Głownie orszak rozpocznie się po Mszy św. o 12.00 w kościele św. Jakuba. W pobliskich Mąkolicach – po Mszy św. o 11.00.

Szymanowie orszak wyruszy po Mszy św., która rozpocznie się o 11.30 w kościele parafialnym. W Wiskitkach – po Mszy św. o 12.00.

Brochowie powitanie Trzech Króli zaplanowano o 11.30 przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina. Stamtąd orszak wyruszy do kościoła parafialnego, gdzie o 12.00 sprawowana będzie Msza św.

Sochaczewie orszak rozpocznie się najpóźniej. Mieszkańcy zgromadzą się o 14.50: ul. 1 Maja 22 przy budynku poczty (Orszak Europejski Króla Kacpra), ul. Warszawska 62 przy skrzyżowaniu z Poprzeczną (Orszak Azjatycki Króla Melchiora), ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza (Orszak Afrykański Króla Baltazara). O 15.00 nastąpi wymarsz orszaków w kierunku skrzyżowania przy kramnicach miejskich. Stamtąd nastąpi wspólny przemarsz do kościoła parafii św. Wawrzyńca.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”