Finały XV Grand Prix Diecezji Łowickiej – losowanie grup

7 GRUDNIA 2018
Janusz Szwarocki

W Sochaczewie odbyło się losowanie grup turniejów finałowych XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zawody zostaną rozegrane 9 marca 2019 roku.

Losowanie miało uroczysty charakter. Wzorem losowań największych imprez piłkarskich było jawne. Miejscem ceremonii była aula hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz Sochaczewa i Skierniewic – miast, które będą gospodarzami przyszłorocznych Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. Organizatorem mistrzostw jest diecezja łowicka, stąd też obecność na ceremonii bp. Wojciecha Osiala, ks. Sebastiana Antosika, diecezjalnego duszpasterza sportowców i ks. Andrzeja Sałkowskiego z komitetu organizacyjnego. Losowanie poprzedziło podzielenie się opłatkiem.

Mistrzostwa diecezji rozgrywane są w 4 kategoriach – ministrant, lektor młodszy, lektor starszy i open. W październiku i listopadzie odbyły się turnieje eliminacyjne. W każdej kategorii w zawodach finałowych wystąpi 10 drużyn. Rywalizacja toczyć się będzie w pięciozespołowych grupach.

Finałowe zmagania odbędą się 9 marca 2019 r. w Rawie Mazowieckiej. Będą miały charakter memoriału śp. Michała Wieczorka, związanego z tym miastem asystenta diecezjalnego duszpasterza sportowców. W rolę losujących wcieli się m.in. bp Osial, Marek Fergiński, wiceburmistrz Sochaczewa, i Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej w Sochaczewie.

Skład turniejów finałowych XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Łowickiego

Kategoria ministrant

Łowicz – Chrystusa Dobrego Pasterza
Rybno
Bąków
Lipce Reymontowskie
Bednary

Sochaczew – św. Wawrzyńca
Boguszyce
Jeruzal
Słupia
Sochaczew – MB Nieustającej Pomocy

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl