„Ku Wolności”

17 WRZEśNIA 2018
Janusz Szwarocki

15 września na muszli koncertowej w Łowiczu odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Główny organizator to ks. Jacek Zieliński duszpasterz młodzieży diecezji łowickiej.

Prawie 300 młodych ludzi przybyło z całej diecezji, aby wspólnie uwielbiać Boga.

Spotkanie rozpoczęto od zawiązania wspólnoty. Na scenie wystąpili księża diecezji łowickiej: ks. Paweł Olszewski, ks. Marcin Moks, ks. Michał Szkupiński oraz Maciej Miklaszewski i Maciej Czapnik, tworzący zespół „Spes Nostra”.

Następnie ewangelizację poprowadzili „Wyrwani z Niewoli” czyli Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski. Od wielu lat w całej Polsce znani z  programów profilaktycznych opartych na muzyce i doświadczeniach swojego życia.

Punktem centralnym spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Mszę św koncelebrował z biskupem pomocniczym Wojciechem Osialem, ks. Robertem Kwatkiem proboszczem parafii katedralnej, oraz ks. Piotrem Kaczmarczykiem rektorem WSD w Łowiczu.

Tekst i zdjęcia: Janusz Szwarocki