Święto Rodziny w przedszkolu diecezjalnym ,, Świętych Aniołów Stróżów’’

17 CZERWCA 2018
ks. Łukasz Antczak

W sobotę 16 czerwca, w przedszkolu Niepublicznym Diecezji Łowickiej im. św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie odbyło się Święto Rodziny pod hasłem ,, Kochamy Cię Polsko’’. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. dziękczynną za mijający rok szkolny z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Wspólnoty Przedszkola. Mszy św. przewodniczył ks. Adam Matysiak.

Następnie zebrani zgromadzili się pod sceną by obejrzeć patriotyczne występy przedszkolaków. W części rekreacyjnej każdy mógł wybrać się w ,,podróż’’ do czterech stolic Polski: Warszawy, Krakowa, Gniezna, Częstochowy ( duchowej stolicy Polski). W każdej ze stolic czekały na dzieci atrakcje, tj.: turniej piłki nożnej na stadionie ,,PGE Narodowy’’, krakowski decupage, zajęcia ceramiczne, zabawy w grodzie gnieźnieńskim, zajęcia plastyczno- techniczne, przejażdżka konna, spływ kajakowy. Jedną z głównych atrakcji pikniku był występ Warszawskiego Kataryniarza.
Na gości czekał również słodki poczęstunek w kawiarence ,,Lajkonik’’ oraz grill w ,,Przystani Sochaczewskiej’’.

Wspólna zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych.

Tekst: Weronika Wolska
Zdjęcia: Justyna Zielińska