Wręczenie nagród za Olimpiadę Wiedzy Religijnej

13 CZERWCA 2018
ks. Łukasz Antczak

W dniu dzisiejszym w budynku Kurii Diecezjalnej nastąpiło wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców Olimpiady Wiedzy Religijnej.
Na uroczystości byli obecni : Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Pomocniczy Wojciech Osial, Wikariusz Generalny ks. parł. Wiesław Wronka, pracownicy Wydziału katechetycznego KDŁ: ks. kan. Tomasz Jackowski, ks. kan. Robert Kwatek, ks. Sławomir Sobierajski, Laureaci z trzech pierwszych miejsc, rodzice, katecheci.

Galę poprowadził ks. Tomasz Jackowski, który poprosił Biskupa Łowickiego o wręczenie pamiątkowych pucharów i nagród książkowych.

Pierwsze miejsce zajęła Anita Łebedowska ze Szkoły Podstawowej w Leśmierzu z wynikiem 58,5 punktu. Drugie miejsce przypadło Izabeli Andrzejczyk ze szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łowiczu z wynikiem 58 punktów, natomiast ostatnie miejsce na „pudle” przypadło Aleksandrze Supeł z Gimnazjum in. S. Konarskiego w Skierniewicach z wynikiem 57,5 punktu. Warto w tym miejscu podkreślić, że osoba, która zajęła czwarte miejsce zgromadziła 51 punktów.
Prowadzący podał również do wiadomości klasyfikację punktową dla poszczególnych dekanatów (startowały w finale po 3 osoby z dekanatu). Układ zwycięzców układa się podobnie:
1. Dekanat NSPJ w Skierniewicach (Widok)
2. Łowicz Świętego Ducha
3. Łęczyca

Książki i puchary, które otrzymały Zwyciężczynie nie są jedynymi nagrodami. W czasie wakacji czeka ich kilkudniowy wyjazd na południe Polski.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady Wiedzy Religijnej gratulujemy. Wszystkie wyniki zostały zamieszczone na stronie Wydziału katechetycznego KDŁ w zakładce olimpiady.
Więcej o wydarzeniu i olimpiadzie na stronie lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia: ks. Łukasz Antczak