Boże Ciało w Łowiczu

1 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

Uroczystości Bożego Ciała tak jak w latach poprzednich rozpoczęto Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej. W tym roku przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Wraz z Nim modlili się także bp ordynariusz Andrzej F. Dziuba, bp Wojciech Osial, biskup senior Józef Zawitkowski i kilkunastu księży.

W Eucharystii uczestniczyły również władze miasta i powiatu, członkowie grup i stowarzyszeń, wierni w strojach ludowych. Obok Księżaków, w strojach regionalnych do Łowicza przyjechali także górale z Brennej. Nie zabrakło też gości z Niemiec, Japonii, Anglii, Francji, Węgier i Hiszpanii.

Po Mszy Św. z katedry wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tak jak w roku ubiegłym szła ona ulicami: Stary Rynek, 11 Listopada, Koński Targ, Tkaczew, 3 Maja ponownie na Stary Rynek.

Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu na Starym Rynku, wierni wysłuchali homilii abp Salvatore Pennacchio.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki

Zdjęcia Ks. Łukasz Antczak