Zaproszenie na 363. Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

25 KWIETNIA 2018
ks. Łukasz Antczak

14 maja (w poniedziałek) Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu, rozpocznie się 363 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka, wchodzi do Częstochowy 19 maja, powrót autokarami 20 maja. Wpisowe wynosi 40 zł. Zapisy są prowadzone u Sióstr Bernardynek w Łowiczu oraz w parafiach. Na pielgrzymkę zapisać się będzie można także na szlaku pielgrzymim.
Łowicka Tradycyjna Pielgrzymka Piesza nazywana jest przez O. Paulinów „Jaskółką” pieszego pielgrzymowania, rozpoczyna bowiem piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jako pierwsza w roku wchodzi na Jasną Górę zawsze na Uroczystość Zesłania Ducha św. Łowicka Pielgrzymka wyruszyła pierwszy raz w 1656 roku, po cudownej obronie Jasnej Góry i tak bez przerwy pielgrzymują pątnicy po dzień dzisiejszy.
W tym roku, podczas pielgrzymki będziemy szczególnie prosić Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Przewodnik 363 Pieszej Pielgrzymki Łowickiej

Ks. Wiesław Frelek