XIV Diecezjalne Czuwanie Modlitewne

23 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się XIV Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Co roku w wieczór poprzedzający niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza w diecezji odbywa się czuwanie, podczas którego młodzi modlą się o powołania kapłańskie i zakonne. Prawie 200 osób zgromadziło się w kaplicy seminaryjnej, by wysłuchać świadectw, wskazówek, jak rozeznać powołanie i czuwać przed Najświętszym Sakramentem.

8 młodych mężczyzn poprzedziło czuwanie 24 godzinami spędzonymi w seminarium, podczas których mogli zobaczyć, jak wygląda życie kleryka i porozmawiać osobiście z alumnami.

Wieczór poprowadziła apostolinka s. Anna Maria Pudełko AP wraz z młodzieżą. O oprawę muzyczną zadbali klerycy WSD w Łowiczu. Świadectwami podzielili się diakon Jakub Zakrzewski, który przybliżył swoją historię powołania, przywołując wspomnienia z Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej, s. Małgorzata, albertynka z Kutna, która do swojej wiary dochodziła różnymi ścieżkami. Słowem o powołaniu podzielił się także ks. Karol Chrapulski, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Czuwanie w Seminarium