Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta

27 MARCA 2018
Janusz Szwarocki

W piątek 23 marca, na ulicach naszego miasta przeszła Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie miało miejsce przed pomnikiem Św. Jana Pawła II, a zakończenie na placu Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Wraz z wiernymi w nabożeństwie uczestniczyli, ordynariusz łowicki Andrzej F. Dziuba, oraz biskup pomocniczy Wojciech Osial. Między poszczególnymi stacjami Krzyż nieśli strażacy, panie z kół różańcowych, nauczyciele, przedstawiciele służby zdrowia, ojcowie, matki, członkowie Neokatechumenatu, siostry zakonne, młodzież i kandydaci do bierzmowania, władze samorządowe, członkowie Solidarności, biskupi i kapłani, uczniowie szkół Pijarskich, rodzice i dzieci z Domowego Kościoła. Rozważania prowadzone przez Ks. Radosława Sawickiego, oraz Agnieszkę Barlak nawiązywały do 100 rocznicy odzyskania praz Polskę niepodległości.