Dzień Skupienia dla Katechetów Diecezji Łowickiej

20 MARCA 2018
Janusz Szwarocki

W dniu 17 marca w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Katechetów Diecezji Łowickiej.

Całość poprowadził Ks. mgr lic. Kamil Goc – Konsultant ds. Katechezy w WODN w Skierniewicach.

Rozpoczął się on modlitwą do Ducha Świętego, po której odbyła się konferencja „Formacja duchowa katechety – aktualne wyzwania”, podejmująca m.in. studium ostatnich słów Jezusa na Krzyżu w kontekście roku duszpasterskiego pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4) oraz zagadnienie indywidualizacji przesłania

„Pragnę” (J 19, 28). Po konferencji można było posilić się ciastkiem i napić kawy.

Kolejnym punktem była adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, a następnie Msza Św.

Całość zakończono wspólnym posiłkiem.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki