Msza dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego

2 STYCZNIA 2018
ks. Łukasz Antczak

W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu kończącym 2017 rok.

Wieczorną Eucharystię odprawianą 31 grudnia koncelebrowali sufragan łowicki bp Wojciech Osial, proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek, ekonom diecezjalny ks. Adam Matysiak, kustosz skarbca bazyliki ks. Stanisław Majkut i ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa łowickiego.

Homilię wygłosił bp Osial. Nawiązał do obchodzonej tego dnia Niedzieli Świętej Rodziny. – W rodzinie powinno być miejsce dla Pana Boga. Gdy damy miejsce Panu Bogu w rodzinie, to tak jak u Abrahama będą się działy rzeczy wielkie. Bóg będzie błogosławił. Gdy zamkniemy się na Boga i będziemy tylko liczyć na nasze siły, wszystko ostatecznie będzie nas przerastać – mówił bp Osial.

Msza św. zakończyła się nabożeństwem przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem, podczas którego bp Dziuba, a za nim wszyscy zebrani w kościele, dziękowali Bogu za miniony rok, błagali o wybaczenie za popełnione w tym czasie zło i prosili o błogosławieństwo na następne 12 miesięcy. Uroczyście odśpiewano hymn „Te Deum”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl