Łowicz przygotowuje się duchowo do Uroczystości Diecezjalnych

7 LISTOPADA 2017
ks. Łukasz Antczak

Relikwie św. Wiktorii nawiedzają łowickie świątynie i kaplice. Ta wędrówka, jak co roku, poprzedza uroczystość ku czci świętej, która przypada 11 listopada.

Duży srebrny relikwiarz trafił najpierw do kościoła ojców pijarów. Ustawiony przy ołtarzu towarzyszył wiernym podczas niedzielnych Mszy św. Trumienka ze szczątkami św. Wiktorii, patronki Łowicza i diecezji łowickiej, pod wieczór 5 listopada została przewieziona do kościoła parafii MB Nieustającej Pomocy na Korabce. Tu będzie przebywać 24 godziny. W kolejne dni nawiedzi kaplicę Wyższego Seminarium Duchownego oraz kościoły – sióstr bernardynek, parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i parafii Świętego Ducha.

Relikwie Świętej 11 listopada w procesji ulicami miasta zostaną zaniesione do bazyliki katedralnej. Podniosła uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.00 w kościele Świętego Ducha. Przewodniczyć jej będzie abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski senior.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więc o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl