X Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

13 PAźDZIERNIKA 2017
Tydzień rozpocznie się w niedzielę 8 października Mszą św. w kościele św. Jakuba Apostoła. Po Eucharystii zostanie rozegrana gra terenowa, przygotowana przez Skautów Europy.
Później, w piątek, w kinoteatrze „Polonez” uczniowie, a potem mieszkańcy obejrzą premierę filmu „Dwie korony”. W prelekcji dla szkół, którą zaplanowano na godz. 9, weźmie udział pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. „Dwie korony” to pierwszy film ukazujący mało znane fakty z życia św. o. Maksymiliana Kolbego – od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci za współwięźnia w Auschwitz.
Od 14 do 22 października w godz. 10–18 na rynku czynne będzie Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II. W programie tygodnia znajdą się także Dzień Dziecka Utraconego, połączony z pochówkiem dzieci nienarodzonych (15 października). Dzień później o swoim nawróceniu w szkołach opowie uczniom Sebastian, uczestnik warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Na tym nie koniec.
19 października w biurze Civitas Christiana zaplanowano spotkanie z ks. Mariuszem Szmajdzińskim, biblistą, proboszczem parafii w Boczkach Chełmońskich, który w ostatnim czasie wraz z ks. Michałem Szweminem wydał bogato ilustrowany album pt. „Ziemia Święta według Ewangelii św. Łukasza”. Ks. Szmajdziński podczas spotkania wygłosi wykład „Geografia wiary wg św.  Łukasza”.
Od 20 do 22 października odbędą się V Diecezjalne Warsztaty Muzyki
Liturgicznej. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończy się 22 października prezentacją warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”, Mszą św. i koncertem uwielbienia.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.