Różaniec do Granic- modlitwa w Łowiczu

13 PAźDZIERNIKA 2017
Choć z centrum Polski, gdzie znajduje się diecezja łowicka, do granic naszego kraju jest najdalej, to nie zabrakło chętnych do stworzenia „żywego łańcucha” modlących się w ramach akcji Różaniec do Granic.
Wśród tysięcy wiernych, którzy 7 października modlili się na różańcu w wyznaczonych do tego punktach na rubieżach Polski, były również grupy z diecezji łowickiej. Wyjazdy autokarowe zorganizowano w każdym dekanacie. Ci, którzy nie mogli tego dnia wziąć udziału w wyprawie, łączyli się duchowo przez odmawianie Różańca w kościołach i domach. Celem modlitwy było wyproszenie pokoju dla Polski i całego świata.
Tak było m.in. w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, która tego dnia – w święto Matki Bożej Różańcowej – przeżywała odpust. W wyznaczonych godzinach odmawiano poszczególne tajemnice Różańca. Wieczorem odbyła się procesja do pięciu ołtarzy ustawionych przed świątynią.
W katedrze łowickiej czuwanie modlitewne rozpoczęło się o 11.00. Bazylika wypełniła się, jak podczas niedzielnych Mszy św. Było dużo dzieci. W prowadzenie modlitwy włączyła się młodzież.
Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba modlił się tego dnia w kościele ss. bernardynek w Łowiczu. Późnym popołudniem poprowadził tam modlitwę różańcową, rozważając z wiernymi tajemnice radosne.C
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.