Pielgrzymka Kół Żywego Różańca

12 PAźDZIERNIKA 2017
Wierni z 70 parafii, ponad 30 kapłanów oraz dwóch biskupów uczestniczyło XIII Pielgrzymce Kół Żywego Różańca Diecezji Łowickiej.
Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Łowickiej odbyła się w sobotę 23 października. Uczestniczyli w niej także biskupi: bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki oraz bp Wojciech Osial.
W specjalnym liście zapraszającym na to wydarzenie ordynariusz diecezji napisał: „Matko i Królowo niosąca Chrystusa, przybywasz do dzieci, które Cię kochają. Przynosisz nadzieję także naszej ziemi, witamy Cię pieśnią, modlitwą Kościoła” – z poruszeniem serca śpiewaliśmy hymn dla Maryi, kiedy nawiedzała w znaku Jasnogórskiej Ikony wspólnoty parafialne naszej diecezji. Jestem głęboko przekonany, że miłość do Matki Bożej po raz kolejny przynagla nas do spotkania z Nią, tym razem w Jej wizerunku Pocieszycielki Strapionych w Sanktuarium w Domaniewicach, które co roku z potrzeby serca nawiedzają Bracia i Siostry z Kół Żywego Różańca” – napisał bp Dziuba.
Tegoroczna pielgrzymka była dziękczynieniem za obecność Obrazu Czarnej Madonny w diecezji.
Tak jak w latach ubiegłych, Pielgrzymka Róż Różańcowych rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach. Przed liturgią o 100. rocznicy objawień Fatimskich, a także o minionej peregrynacji przypomniał ks. Zbigniew Łuczak, diecezjalny duszpasterz Kół Żywego Różańca.
– Zachęcam wszystkich członków Kół Różańcowych w naszej diecezji do wzmacniania swojej pobożności i podjęcia próby rozkrzewiania Różańca. Ten rok był i jest bogaty w wydarzenia dające wiele sposobności do modlitwy Różańcowej – mówił ks. Łuczak.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.