Komunikat w sprawie zbiórki dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech

2 WRZEśNIA 2016

Drogi Bracie w kapłaństwie,
Księże Proboszczu,

w imieniu Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby, ordynariusza diecezji łowickiej, przesyłam chrześcijańskie pozdrowienie i zwracam się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w dniu 18 września 2016 roku po wszystkich Mszach świętych zbiórki ofiar pieniężnych do puszek na rzecz poszkodowanych w skutek trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebrane środki należy niezwłocznie przekazać do Wydziału Ekonomicznego Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu.

Obok duchowej jedności i modlitewnego wsparcia chcemy okazać materialną pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku kataklizmu. Ponadto świadomość, że podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, nasi Diecezjanie gościli w swoich domach część osób z rejonów dotkniętych trzęsieniem ziemi, skłania nas do tego konkretnego gestu miłosierdzia.

Wikariusz Generalny
ks. prałat Wiesław Wronka