Zmarł ks. Andrzej Kamiński – były proboszcz parafii Giżyce

29 SIERPNIA 2016

Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zawiadamia:

W piątek, 26 sierpnia 2016 roku
około godziny 21.45, w Szpitalu w Międzylesiu
zmarł w wieku 74 lat, w 51. roku kapłaństwa

śp. ks. kan. Andrzej Kamiński

Ks. Andrzej Kamiński urodził się 5 marca 1942 roku w Białyninie (Parafia św. Wawrzyńca DM, na terenie Diecezji Łowickiej).

Święcenia kapłańskie przyjął rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12 czerwca 1966 roku.
Pracował jako wikariusz w Parafiach: św. Rocha w Jazgarzewie, św. Anny w Piasecznie, św. Floriana Męczennika w Mogielnicy, Wszystkich Świętych na warszawskim Śródmieściu oraz przy Katedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie.

25. września 1978 roku objął urząd proboszcza Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Giżycach (Diecezja Łowicka). Następnie był proboszczem Parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewniku, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy oraz NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie. Tę posługę zakończył w sierpniu 2009 roku i został kapelanem Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi w Zielonce (Dom Generalny). Od czerwca 2014 roku zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku.
W ramach swojej służby kapłańskiej Ksiądz Kamiński został przez Bpa Kazimierza Romaniuka odznaczony 24 grudnia 1995 roku przywilejem rokiety i mantoletu. Był członkiem Rady Kapłańskiej w kadencji 1992-1997 oraz pełnił funkcję dekanalnego ojca duchownego Dekanatu Sulejówek.

Uroczystości pogrzebowe
Księdza kan. Andrzeja Kamińskiego odbędą się
we środę, 31 sierpnia 2016 roku:

o godzinie 8.00 Msza Święta w Domu Księży Emerytów w Otwocku
o godzinie 13.00 Msza Święta w Parafii św. Wawrzyńca w Białyninie

Polecamy śp. ks. kan. Andrzeja Kamińskiego Opatrzności Bożej,
prosimy o modlitwę w jego intencji.

Panie Jezu, okaż Księdzu Andrzejowi swoje Miłosierdzie!