Warsztaty Wokalne HARMONIA

Czcigodni Księża Dziekani,
Czcigodni Księża Proboszczowie
,

W porozumieniu z Wydziałem Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej uprzejmie informuję, że w dniach 8-10 kwietnia br. odbędą się w Skierniewicach 11. Warsztaty Wokalne HARMONIA,
organizowane przez Fundację „Akademia Biskupa Ignacego Krasickiego”. Patronem honorowym tegorocznych Warsztatów jest J.E. ks. bp prof. Andrzej Franciszek Dziuba – Ordynariusz Łowicki.

Celem dwudniowych Warsztatów jest ewangelizowanie i zaangażowanie młodzieży we współtworzenie kultury. W szczególności odbywa się to poprzez udział w próbach śpiewu, możliwość konsultacji z profesjonalnymi wokalistami i muzykami, a także przez przygotowanie do wykonania na żywo podczas galowego Koncertu Finałowego utworów z kręgu muzyki chrześcijańskiej – sięgającej zarówno po tradycyjne śpiewy Kościoła, jak i współczesne pieśni uwielbienia, zaaranżowanych na wielogłosowy chór z zespołem muzycznym i solistami.

Otwarta formuła Warsztatów stanowi odpowiednią i jednocześnie atrakcyjną dla młodych ludzi formę zaangażowania w kulturę i ewangelizację. Dlatego proszę Księży o przekazanie informacji o Warsztatach HARMONIA opiekunom i animatorom pracującym z młodzieżą i zaproszenie do uczestnictwa działające przy dekanatach i parafiach wspólnoty modlitewne i formacyjne, członków chórów i scholi młodzieżowych.

Warsztaty Wokalne HARMONIA są także czasem słuchania Słowa Bożego, modlitwy i eucharystii, służą zatem kształtowaniu postaw i religijności młodych ludzi. Przypomnę, że Kuria Łowicka w roku 2008 powierzyła organizatorom przygotowanie Warsztatów na otwarcie I Kongresu Eucharystycznego naszej Diecezji. Ufamy, że czas, jaki uczestnicy 11. edycji Warsztatów spędzą na wspólnym uwielbieniu, może stać się kolejną stacją na szlaku do XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na Campus Misericordiae. Jednocześnie zapraszamy na Koncert Finałowy chóru Warsztatów HARMONIA oraz zaproszonych solistów, odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 15.00 w sali skierniewickiego Kinoteatru POLONEZ. Z chórem zaśpiewają tym razem: artysta znany jako Fismoll (Arkadiusz Glensk), jazzująca Eva Halcinova ze Słowacji oraz Kamila Pałasz solistka chóru Trzecia Godzina Dnia.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy grupy oraz osoby indywidualne do udziału w Warsztatach HARMONIA w Skierniewicach. W celu ustalenia szczegółów uczestnictwa prosimy o kontakt z Koordynatorem: tel. 505 014 915, e-mail: fundacja.krasicki@gmail.com lub harmonia@gospel.com.pl

Łączę wyrazy szacunku
Aneta Wojciechowska