„Zagubiona drachma. Kościół wobec seksualności”- sympozjum naukowe na PWTW

15 KWIETNIA 2015

Pod hasłem „Zagubiona drachma. Kościół wobec seksualności” odbędzie się 25 kwietnia kolejne sympozjum naukowe na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Prelegenci poruszą szereg tematów związanych z duchowością, cielesnością oraz skutkami rewolucji seksualnej a także przedstawią odpowiedź Kościoła katolickiego wobec współczesnych wyzwań.

Głównym adresatem sympozjum są klerycy z wyższych seminariów duchownych a także wszystkie osoby zatroskane o kondycję współczesnej rodziny i społeczeństwa. Cykl wykładów poprzedzi Msza św. o godz. 9.00 w kościele pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 pod przewodnictwem Wielkiego Kanclerza uczelni kard. Kazimierza Nycza. Bezpośrednio po Mszy św. wykład o źródłach i przyczynach rewolucji seksualnej wygłosi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wśród zaproszonych gości będą m. in. ks. dr hab. Piotr Kieniewicz i s. prof. dr hab. Barbara Chyrowicz z KUL, o prof. dr hab. Zdzisław Kijas z „Seraficum” i ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz z UKSW. Wstęp wolny.

Informacja za: kai.pl