Konferencja Naukowa pt. „Kościół – komunikacja – wizerunek”.

24 KWIETNIA 2015

SZANOWNI PAŃSTWO

PAPIESKI WYDZIAŁ TEOLOGICZNY we Wrocławiu we współpracy z Ośrodkiem Analityczno – Badawczym „Obserwatorium Społeczne” ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Kościół – komunikacja – wizerunek”.

TEMATYKA WYKŁADÓW dotyczy szeroko pojętej komunikacji w Kościele, tj. komunikacji wewnątrz wspólnoty (homilie, listy pasterskie) oraz kierowanej do osób pozostających poza wspólnotą Kościoła w sposób bezpośredni oraz pośredni za pośrednictwem mediów, portali społecznościowych czy wydawnictw. Prelegenci poruszą także m.in. kwestię wizerunku Kościoła w środkach społecznego przekazu oraz omówią zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych.

WYKŁADY BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu (ul. Katedralna 1). W sposób szczególny zapraszamy rzeczników prasowych różnych instytucji kościelnych (diecezji, zgromadzeń zakonnych, kurii, seminariów, kościelnych uczelni) oraz osób odpowiedzialnych za wizerunek tych instytucji. Prelekcje mogą stanowić także doskonały element edukacji medialnej oraz pomóc w nabywaniu kompetencji kaznodziejskich, stąd zaproszenie kierujemy również do alumnów Wyższych Seminariów Duchownych diecezjalnych i zakonnych oraz studentów teologii. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

W załączeniu przesyłamy program konferencji, licząc na spotkanie we Wrocławiu

Ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec
Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego

Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w seminarium duchownym