Zaproszenie do udziału w uroczystości 25-lecia święceń biskupich Alojzego Orszulika

27 LISTOPADA 2014

Zaproszenie Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby do udziału w uroczystości 25-lecia święceń biskupich Alojzego Orszulika, Pierwszego Biskupa Diecezji Łowickiej

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie,
Umiłowani Bracia i Siostry,
Drodzy Diecezjanie!

W dniu 8 grudnia 2014 roku Ksiądz Biskup Senior Alojzy Orszulik, Pierwszy Biskup Diecezji Łowickiej, będzie przeżywał jubileusz 25 lat swojej posługi biskupiej. To wielka radość dla nas wszystkich. Przez posługę naszego Dostojnego Jubilata dokonało się wiele dobra zarówno w Kościele jak i w naszej Ojczyźnie. Dla nas najbliższe są dzieła związane z powstaniem naszej Diecezji Łowickiej. Dzięki ofiarnej pracy Ksiądz Biskup Senior dbał o rozwój naszej wiary w Boga. Modlił się z nami w wielu uroczystościach, udzielał sakramentów świętych, odwiedzał nasze parafie. Jako Pierwszy Biskup Łowicki zorganizował wszystkie diecezjalne struktury duszpasterskie i administracyjne. Największym i niezapomnianym wydarzeniem była wizyta Świętego Jana Pawła II w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku. Wyrazem uznania za pracę na rzecz Ojczyzny otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Order Orła Białego, najwyższe państwowe wyróżnienie.

Za wszystkie te dzieła i wydarzenia chcemy Boga wychwalać i Bogu dziękować. Dlatego zapraszam Was Wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, do świętowania tego pięknego wydarzenia. Najważniejszym momentem naszego świętowania i dziękczynienia Bogu będzie uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona w Katedrze Łowickiej w niedzielę, dnia 7 grudnia bieżącego roku o godzinie 12.00. Liczny udział w tej wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary i ludzkiej wdzięczności. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar życia i posługi Księdza Biskupa Jubilata oraz prosić dla Niego o dalsze potrzebne łaski. Zachęcam gorąco, aby również we wszystkich parafiach nie zabrakło modlitwy dziękczynienia w intencji naszego Dostojnego Jubilata.

Niech święci Patronowie naszej Diecezji, św. Wiktoria, Dziewica i Męczennica, oraz bł. Ojciec Honorat Koźmiński, będą Orędownikami w naszej modlitwie w intencji Dostojnego Jubilata. Na czas naszego wspólnego świętowania Wszystkim z całego serca błogosławię,

+ Andrzej Franciszek Dziuba

Zarządzenie:
Zaproszenie Księdza Biskupa Ordynariusza należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 23 listopada 2014 roku na wszystkich Mszach Świętych.

WIKARIUSZ GENERALNY

Ks. prał. Wiesław Wronka