Zaproszenie Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja F. Dziuby na Mszę dziękczynną za kanonizację Ojca św. Jana Pawła II w 15 rocznicę pielgrzymki do diecezji Łowickiej

30 MAJA 2014

Drodzy Kapłani,
Czcigodne Siostry Zakonne
Umiłowani Diecezjanie

Trwa dziękczynienie Kościoła Powszechnego za kanonizację dwóch wielkich papieży św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II. Szczególna wdzięczność towarzyszy Kościołowi w Polsce. Również Kościół Łowicki włącza się w to radosne: „Te Deum”. Dobrą okazją do wyrażenia tej wdzięczności będzie 15 rocznica pobytu Świętego Papieża w Łowiczu na Bratkowicach, w dniu 14 czerwca 1999 r. Wielu z nas pamięta ten dzień, wielu z nas było wówczas na Łowickich Błoniach.

Spotkajmy się po 15 latach w tym samym miejscu. Spotkajmy się, aby podczas wspólnej radosnej modlitwy powiedzieć Bogu: „Uwielbiamy Cię za Twoje miłosierdzie dla nas”, a św. Janowi Pawłowi: „Dziękujemy Ci za Twoje piękne życie i za wszystko co dla nas zrobiłeś”.

To nasze Eucharystyczne spotkanie będzie niecodzienną okazją do wspólnej modlitwy za naszą diecezję, za wszystkich którzy tworzą łowicki Kościół. Jest u nas wiele spraw, które powinniśmy oddać w ręce Dobrego Boga. Myślę o małżeństwach i rodzinach – szczególnie wielodzietnych, myślę o bezrobotnych i zagrożonych uratą pracy, myślę z troską o młodych, którzy niosąc w sobie dar sakramentu chrztu żyją w związkach niesakramentalnych zaprzeczając niejako godności Dziecka Bożego. Myślę wreszcie o naszym Seminarium Duchownym, które zaprasza chętnych do podjęcia rozeznania drogi powołania do kapłaństwa. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tych i innych intencjach za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka.

Zapraszam wszystkich: rodziców z dziećmi, młodzież, osoby samotne, siostry zakonne i kapłanów. Przyjedźcie 14 czerwca do Łowicza na Bratkowice na godzinę 19.00.

Oczekuję i z serca wszystkim błogosławię

+ Andrzej Franciszek Dziuba

Program obchodów:

17.30 – Stary Rynek – „Marsz Wdzięczności”
18.30 – Plac celebry – Świadectwa i Uwielbienia
19.00 – Eucharystia