Zaproszenie na Czuwanie Modlitewne w intencji powołań

16 KWIETNIA 2014

Drodzy Bracia w Kapłaństwie,
Osoby życia konsekrowanego, kochana Młodzieży
i wszyscy, którzy modlicie się o dar nowych powołań dla kościoła Łowickiego,

Pragnę zaprosić was na jubileuszowe Czuwanie Modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Od dziesięciu lat w różnych parafiach diecezji łowickiej w sobotę poprzedzającą IV Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Dobrego Pasterza gromadzimy się, aby prosić o dar nowych i świętych powołań do służby w Kościele. W tych latach modliliśmy się w Sochaczewie, w Łowickiej Katedrze, w Rawie Mazowieckiej, Kutnie, Żyrardowie, Skierniewicach, Łęczycy, Głownie i Mszczonowie.

Tym razem oczekuję was w Łowiczu, w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Korabka) 10 maja 2014 o godzinie 18.00. Hasło towarzyszące naszej modlitwie brzmi: „Z Maryją twoje TAK”. Powierzymy Maryi, Matce Chrystusa i wszystkich powołanych nasze dziękczynienie za te 10 lat modlitewnego pielgrzymowania. Powierzymy młodzież naszej diecezji, szczególnie tych, którzy w tym roku będą podejmować ważne życiowe decyzje: maturzystów i absolwentów.

Podczas modlitwy przyjrzymy się trzem „TAK” wypowiedzianym przez Maryję: w Nazarecie, na Golgocie i w Wieczerniku. Będziemy odkrywać, jak Matka Pana rozeznała i odpowiedziała na dar powołania. Wysłuchamy świadectw tych, którzy już służą Bogu w kapłaństwie i życiu konsekrowanym. Będziemy wspólnie Adorować Jezusa Eucharystycznego. Po modlitwie będzie czas na spotkanie pomiędzy nami i poczęstunek.

Tegoroczne Czuwanie wpisuje się w Rok Powołaniowy, który celebrujemy w naszej diecezji. Dnia 30 września mija dokładnie dwadzieścia lat od inauguracji Wyższego Seminarium Duchownego pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Otoczmy modlitwą kleryków, przełożonych, wykładowców i pracowników naszego Seminarium, jak i wszystkich kapłanów, którzy w tym domu przygotowywali się do swojej posługi.

Czuwanie rozpocznie Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W imieniu Ks. Proboszcza Adama Domańskiego, który będzie nas gościł w swojej wspólnocie parafialnej pragnę również zaprosić was wszystkich do obejrzenia Wystawy Powołaniowej „Tak, lecz dokąd” przygotowanej przez nasze Siostry Apostolinki. Będzie można ją zobaczyć oraz zastanowić się nad darem życia widzianym jako powołanie, bezpośrednio po naszym Czuwaniu i przez cały czas trwania Tygodnia Modlitw o Powołania – do soboty 17 maja 2014.

Oczekuję na Was w Łowiczu z nadzieją wspólnej refleksji i modlitwy.

+ Andrzej Franciszek Dziuba