Akatyst w kościele farnym w Rawie Mazowieckiej

4 GRUDNIA 2013

Chciałbym prosić, aby zechcieli Państwo zaprosić mieszkańców Rawy na Akatyst. To nabożeństwo ma swoje źródło w liturgii prawosławnej i jest to modlitwa śpiewem wysławiająca tajemnice Bożego wybrania Maryi. Zostanie ono odprawione po raz pierwszy w naszym mieście. Będzie to miało miejsce w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P tj naszego parafialnego odpustu, w sobotę 7.12. ok godz. 19.00 (po mszy sw. o 18.00). Śpiewy wykonywać będą: miejscowi kapłani oraz chór i zespoły parafialne – warto przyjść.

W ten wieczór podczas wspomnianej mszy św. parafialna grupa Odnowy w Duchu św. „Nadzieja” będzie obchodziła swoją 5-tą rocznicę działania.

Odpust parafialny to także początek rekolekcji adwentowych prowadzonych przez ks. dr Wojciecha Osiala z Łowicza. (dla zainteresowanych załączam program)

x. Bogumił