Zbiórka na pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach

15 LISTOPADA 2013
Łowicz, dnia 14 listopada 2013 roku

L.dz.2584 /2013

Przewielebny Księże Proboszczu,

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach, zachęcam do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, często niezbędnej do przeżycia.
W związku z tym gorąco proszę o przeprowadzenie w parafii Przewielebnego Księdza Proboszcza zbiórki na pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach w niedzielę 17 listopada bądź 24 listopada a zebrane fundusze proszę o jak najszybsze przekazanie do Wydziału Ekonomicznego Kurii Łowickiej, aby można było je przesłać do „Caritas Polska”. Niech nasza modlitwa i pomoc materialna będzie znakiem chrześcijańskiego miłosierdzia  i solidarności z przeżywającymi trudne chwile mieszkańcami Filipin.
Wyrażam wdzięczność Wszystkim Ofiarodawcom, wspierającym cierpiących z powodu  tej wielkiej klęski żywiołowej.

Andrzej F. Dziuba
BISKUP ŁOWICKI

ZARZĄDZENIE:
Zbiórkę do puszek na pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach należy przeprowadzić w niedzielę 17 bądź 24 listopada.

WIKARIUSZ BISKUPI
Ks. prał. Wiesław Wronka