Zaproszenie do Łowicza na uroczystość ku czci św. Wiktorii

14 PAźDZIERNIKA 2013

Drodzy Diecezjanie!

Zapraszam Wszystkich do licznego udziału w Uroczystości św. Wiktorii w Łowiczu w poniedziałek 11 listopada br. Rozpocznie się ona o godzinie 10:00 modlitwą w kościele p.w. Świętego Ducha, skąd przejdziemy w procesji z relikwiami naszej Patronki na Stary Rynek. Tam będziemy modlić się w intencji Miasta Łowicza, Naszej Ojczyzny i Diecezji Łowickiej. Najważniejszym wydarzeniem całej uroczystości będzie Msza święta sprawowana w Katedrze Łowickiej, którą co warto przypomnieć, odwiedził podczas swojej pielgrzymki bł. Jan Paweł II nadając jej tytuł Bazyliki. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Arcybiskup Władysław Ziółek, emerytowany Metropolita Łódzki.

Oczekując na spotkanie w Uroczystość św. Wiktorii, modlę się aby utwierdziło ono naszą wiarę w miłość Boga, jaką ma ku nam (por 1J 4, 16) i z serca błogosławię; W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

+ Andrzej F. Dziuba

Jest to fragment listu, który zostanie odczytany w Diecezji w niedzielę 3 listopada.