Pogrzeb Księdza Grzegorza Kubery

5 MAJA 2012

Ks. Grzegorz Kubera, kapłan naszej diecezji, zginął tragicznie w piątek, 4 maja, w wypadku samochodowym na Ukrainie. Miał 38 lat.
Urodził się w 1974 roku, pochodził z parafii Giżyce, święcenia kapłańskie przyjął w Łowiczu, w roku 2002. Był wikariuszem w Międzyborowie, Nowym Mieście nad Pilicą i w Łęczycy. Od kilku lat pracował jako misjonarz na Ukrainie, w diecezji Odessa-Symferopol.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 9 maja, w katedrze w Odessie, a następnie ciało zostanie przewiezione do Polski, do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach, gdzie w piątek, 11 maja, o godz. 13.00 Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, odprawi Mszę św. pogrzebową. Ciało ś.p. Księdza Grzegorza spocznie na cmentarzu parafialnym w Giżycach.

W związku z eksportacją ciała z Ukrainy i koniecznością przekroczenia trudnej granicy polsko-ukraińskiej, podane daty i godziny mogą ulec zmianie.